Techniki rękodzielnicze

Na zajęciach rękodzieła uczestnicy poznają różnorodne techniki: od makramy poprzez tkactwo, batik, aplikację, koronki igłowe do formowania przestrzennego, papieroplastyki, kolażu. Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości i potrzeb młodzieży, która sama decyduje czego chce się nauczyć, wybierając zagadnienia tematyczne, które są dla niej aktualnie atrakcyjne. Uczestnicy na zajęciach rozwijają swoje zdolności i umiejętności artystyczne, fantazję i twórcze myślenie, uczą się wykonywać tkaniny dekoracyjne, unikatową galanterię i biżuterię, rozmaite formy użytkowe i dekoracyjne. Pracownia przyjmuje dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat.
Kontakt do pracowni rękodzieła: tel: 32 251 64 31 wew. 1419 e-mail: rekodzielo.pm@gmail.com sala nr 319 III piętro

 

 

 

Prowadzący:

Izabela Rutka

Ukończyła studia wyższe na kierunku: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza; jest absolwentką Technikum Tkactwa Artystycznego w Zakopanem; posiada tytuł mistrza tkactwa. Od roku 1984 do 1994 prowadziła z

ajęcia w Pracowni Tkactwa Artystycznego a od 1994 r. w Pracowni Rękodzieła Artystycznego z zakresu tkactwa, makramy, batiku, aplikacji, haftu i koronek, tworzenia biżuterii, dziewiarstwa, formowania przestrzennego w tym m.in. papieroplastyki oraz bibułkarstwa.

Udział w wystawach:

2002- wystawa pedagogów PM w Katowicach w Opawie

2006- wystawa plastyków- pedagogów i wychowanków PM w Katowicach

2015-,,Mistrzowie i Uczniowie” Galeria Akwarela, Pałac Młodzieży w Katowicach

 

 

Urszula Mendrela

Ukończyła studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie specjalizujący się w zakresie rękodzieła artystycznego. Od roku 1997 prowadzi zajęcia w Pracowni Rękodzieła Artystycznego z zakresu tkactwa, makramy, technik koronczarskich, hafciarskich, bibułkarstwa oraz twórczości inspirowanej sztuką ludową.

Udział w wystawach:

2002 – wystawa ,,Twórczość nauczycieli- Weny 2002″ w Tychach

2006 – wystawa Plastyków – Pedagogów i wychowanków Pałacu Młodzieży w Katowicach

2015 – ,,Mistrzowie i Uczniowie” Galeria Akwarela, Pałac Młodzieży w Katowicach